„Atea Action”2024 – pusė tūkstančio dalyvių, įkvepiantys pranešimai ir naujausios technologijos, kurių centre žmogaus gerovė
Galingo gongo dūžiais prasidėjęs „Atea Action“ renginys, vykęs jau 12-ąjį kartą, sutraukė pusė tūkstančio dalyvių. Šiais metais didžiausioje IT tendencijų ir inovacijų konferencijoje kartu su politikos, ekonomikos, verslo, švietimo ir IT lyderiais kalbėjome apie gerovę (angl. wellbeing) ir žmogaus santykį su technologijomis. Tuo tarpu IT gamintojų ir ekspertų sesijose, taip pat kaip ir ekspozicijų erdvėje, galėjome susipažinti su naujausiomis technologijų tendencijomis bei praktiškai išbandyti inovatyvius sprendimus.
Konferenciją atidariusi Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė pabrėžė, kad Lietuva, remiantis Jungtinių Tautų laimės indekso duomenimis, yra tarp laimingiausių pasaulio valstybių (19-oje vietoje), o šiandien matomas Lietuvos progresas buvo sukurtas technologijų pagalba.
„Gyvybės mokslų technologijos, inžinerinė pramonė ir IT – tai trys prioritetinės mūsų sritys. Technologijų sektoriaus vertė išaugo net 7 kartus ir būtent diversifikuota, technologijomis grįsta ekonomika padėjo atlaikyti krizes. Šiandien, kai kaip niekad aktualus saugumo klausimas, technologijos gali padėti kurti saugumą. Juk kelis šimtus eurų kainuojantis dronas gali sunaikinti milijonus kainuojantį tanką“, – pabrėžė A. Armonaitė.
Apie tai, kad lietuviai dar niekada nėra buvę tokie turtingi ir laimingi, kalbėjo ir ekonomistas Žygimantas Mauricas, apžvelgęs pasaulio ekonomikos tendencijas. Pasaulio ekonomikos raidai įtaką darys JAV ir Kinijos santykiai, demografinės tendencijos, klimato kaita ir prezidento rinkimų baigtis JAV. „Vis dėlto Lietuva įrodė, kad gali augti ir didelio neapibrėžtumo laikotarpiu, o prie to prisideda ir finansinių bei IT paslaugų eksportas“, – tvirtino Ž. Mauricas.
Būtent apie IT vaidmenį versle ir organizacijų viduje, svarbiausius IT iššūkius ir ateities tendencijas, remdamasis didžiausio Šiaurės ir Baltijos šalių IT vadovų nuomonės tyrimo duomenimis, kalbėjo Adomas Nenartovičius , „Atea“ Strategijos ir operacijų vadovas Baltijos šalims. Šiame tyrime, kurį „Atea“ grupė vykdo nuo 2018 m., pirmąkart dalyvavo ir Lietuva bei kitos Baltijos šalys. Tyrimas be kitų dalykų atskleidė ir tai, kad dabartinėmis geopolitinės situacijos sąlygomis, vienas iš pagrindinių šių ir ateinančių metų iššūkių mūsų regiono IT vadovams yra saugumas.
„Tačiau saugumo nereikia painioti su atsparumu“, – perspėjo Dr. Eglė Radvilė, Vilniaus universiteto Verslo mokyklos docentė, „Atea Action“ kalbėjusi apie saugumą valstybės, įmonės ir asmens lygmeniu. „Saugumas – tai mūsų strategijos, kaip apsisaugoti nuo galimų grėsmių, o atsparumas – gebėjimas atsigauti ir mokytis iš klaidų“, – pagrindinį skirtumą paaiškino E. Radvilė. Jos palinkėjimas „Niekada neleiskite jiems įsilaužti į jūsų atsparumo ID (angl. Never let them hack your resilience ID)“ – įsiminė ne vienam renginio dalyviui.
Ne vieną įdomią mintį ar idėją renginio dalyviai išsinešė ir iš dviejų panelinių diskusijų. Renginio vedėjo charizmatiškojo Rolando Vilkončiaus moderuojamose diskusijose švietimo ir organizacijų valdymo lyderiai – ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto rektorius Dalius Misiūnas, „Vedliai“ įkūrėja ir vadovė Monika Katkutė-Gelžinė, KTU Ekonomikos ir verslo fakulteto profesorė Dr. Monika Petraitė, „Ignitis grupės“ Žmonių ir kultūros vadovė Renata Augustaitienė, „Atea“ personalo valdymo partnerė Dovilė Jankauskaitė TRINITI JUREX partnerė, advokatė Jurgita Judickienė ir „Rimi Lietuva“ personalo vadovė Vaida Kaikarienė – aptarė technologijų bei dirbtinio intelekto naudojimą šiose srityse.
Svarbią „Atea Action“ renginio dalį užima ir pačių IT gamintojų bei sektoriaus lyderių pranešimai, gyvos inovatyvių sprendimų bei produktų demonstracijos. Renginio svečių patogumui IT ekspertų sesijos buvo suskirstytos į tris temas: „Wellbeing in Security“, „Wellbeing in New Tech“, Wellbeing in Workplace“, kuriose kiekvienas konferencijos dalyvis galėjo išklausyti jam aktualiausius pranešimus.
„Atea Action“ konferencijoje dalyvavo 25 technologijų gamintojai, jų atstovai ar partneriai: HP, Apple, Cisco, Dell Technologies, HPE operated by Sophela, Lenovo, IBM, Vmware, Veeam, Uipath, Baltneta, BMK, Eit sprendimai, Eset, Extreme Networks, Samsung, Trend Micro, Keeper, Asus, APC, Zyxel, Xerox, Bitdefender, Bakotech ir Baltijos kompiuterių akademija. Ekspozicijų erdvėje buvo galima susipažinti su naujausiais technologiniais sprendimais, išbandyti įvairius įrenginius ar programas. Netrūko įdomių pažinčių ir pokalbių, o renginį vainikavo jau tradiciniu tapęs „Atea Action“ tortas.
Dėkojame visiems pranešėjams, partneriams ir dalyviams!